6 Ocak 2009 Salı

Yepyenilikler

Yılbaşı resimleri yine Selin'deydi yine geç ulaştı, durum böyle olunca yazı da yazmadım. Yılbaşı günü çalışınca eve git hazırlan alel acele gittik Aslı ablaya, kararsızdım bu yılbaşı, evde oturmayı arzu ediyordum SenBenCem şeklinde. Ama yemek yapmaya üşendiğimden ve birlikteliğin daha güzel olacağını düşündüğümden son anda gidelim dedik. Geçen yılbaşında evdeydik Cem 3 aylıktı kuzu kuzu yattığından ve bende doğum iznimde olduğumdan hazırlanmak kolaydı, ama şimdi etrafta koşan 1 sn. yalnız bırakılmaya gelmeyen Cem'le hazırlık yapmak imkansızdı.


Gittik yedik içtik eğlendik, 12'de bahçeye çıkıp şampanyamızı patlattık, avaz avaz bağırdık "Güzel bir yıl ol 2009" diye. Cem 23:30'a dek dayanabildi, 12'de o uyuyordu bize eşlik edemedi. Ama o saate dek yeterince yordu hem bizi hem kendini. Aşağıda 2009'a giriş resimleri var. Eğlenen komik teyze ve sarılmak için adam arayan baba resimleri.Cem Bey akşamları ben yemek hazırlarken ayak altında gezmesin, mutfak çekmecelerini döküp saçmasın diye mama sandalyesinde buluyor kendini, bir yandan iş yapıp bir yandan onu eğlendirmeye çalışan bizler, gittikçe bize benzediğini farkettik bu Cemtos'un. Nasıl biz onun karşısında şaklabanlıklar yapıyorsak, artık o da başladı komiklikler yapmaya, şımarmaya, bizi eğlendirmeye.

Geçenlerde anneannesine gittiğimiz yağmurlu bir günde teras'ın penceresinden dışarı bakarken inat etti dışarı çıkacağım diye, annem ıslanırsın bak yağmur yağıyor diyorum, ama yağmur nedir bilmiyor ki, madem öyle dedik giydirdik ve attık terasa küçük adamı. Şaşırdı ne olduğunu anlamadı, sonraaaa yüzünü yağmurun yönüne çevirip kollarını açıp kapattı gözlerini hissetmek için yağmuru.


Bıdık sonunda teyze demeyi öğrendi, teyze oldu mest, tize diyor, babadan anneden sonra tize demeyi öğrendi. Akşam gelip sarılıyor bacaklarıma anni diye, ayyy yiycem galiba. Bir de karga karga gak dediyi söylüyor ki ölüyoruz gülmekten karga demek "agıkkı" demek agıkkı agıkkı gak :). Kapı çalıyor İbrahim amcası çöpleri almaya geliyor, "aç" diyor, kapıyı açayım ki İbrahim amcasıyla oynasın.

Şu aydede'ye de bi selam söylemek istiyorum, daral geldi senden aydede, gökyüzünde seni görmediğimiz zamanlar bile Cem sana takmış durumda, pencereye gidip gökyüzüne sana el sallayıp "aydide" diyor haberin ola.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder